Ahoj, jsem Monika, mám štěstí pracovat, studovat a tvořit v oblastech, které mi přináší naplnění, radost a dobré přátele.
Moje zkušenosti a výcvik v józe jsou založeny na různých tradicích, metodách a hlavně na dlouholeté vlastní praxi a zkušenostech s propojením fyzioterapeutické znalosti konceptu Spiraldynamik® a s principy fasciálního tréninku.

 

Věnuji se klientům s bolestmi pohybového aparátu, sportovcům pro zlepšení pružnosti a odolnosti tkání a všem, kteří mají rádi pohyb.
Přirozený a vědomý pohyb je prevence proti zraněním a bolestem. Pro každého z nás je velmi prospěšné znát svoje omezení a genetické predispozice. Teprve s poznáním své kondice můžeme použít vědomý pohyb, kdy forma následuje funkci. Naučím Vás jak se lépe pohybovat, jak využít Váš přirozený potenciál.
Ke každému svému studentovi přistupuji individuálně, s pochopením a trpělivostí. Nedržím se žádné formy. Uvědomuji si, že každý potřebuje jinak uchopit. Každý reaguje pozitivně na jinou techniku a na jiné ústní předání. Jsou to vždy jemné odlišnosti podle dané a momentální kondice klienta. Jóga je jedním z možných nástrojů a klíčem k uzdravení a uvolnění “zatvrdlin”.
V jednoduchosti, přímosti, opravdovosti sám k sobě a vnitřní hloubce má každý možnost nalézt rovnováhu a spokojenost v každodenních činnostech.

 

Metoda C.I.C

Zajímám se o holistický (celostní) pohled na člověka, který mi usnadňuje nacházet příčiny a chápat souvislosti. Jako doplněk ve své praxi využívám metodu C.I.C. Řízená a kontrolovaná detoxikace dle metody MUDr. Josefa Jonáše.
Všem, kteří se svěřují do mých rukou, děkuji za důvěru. Jsou mojí největší inspirací a motorem v každodenní práci na sobě.

Rozhovory a články:

Návrat ke kořenům je moje celoživotní cesta. Rozhovor s Monikou Vošalíkovou._1-2016

 Ranní Espresso shot – rozcvička pro probuzení a dobrý start