Jóga pro harmonizaci hormonální činnosti pro ženy všech věkových kategorií

„Navraťte svému tělu rovnováhu a spokojenost díky jednoduchým a účinným cvikům“

Jóga zacílená na harmonizaci hormonální činnosti a nervového systému pomáhá v oblasti fyzického a energetického těla.

Přirozeně harmonizuje potíže:

premenstruační syndrom, nepravidelnosti menstruace, symptomy přechodu, návaly, nespavost, emocionální nestabilitu, pocity stresu, paniky, deprese a nerozhodnosti, intelektuální symptomy, snížení paměti, migrény, cysty na vaječnících (PCO), neplodnost, oslabení funkce štítné žlázy, akné nebo naopak suchá pleť, vypadávání vlasů a lámavé nehty

Techniky, které budeme používat:

Statické a dynamické asány (pozice), energizující a zklidňující dechová cvičení, techniky k přesouvání a usměrňování energie do konkrétního bodu, mudry, bandhy, mantry, relaxace a vizualizace.

Tato jógová praxe bude sloužit pro rozvíjení SPOKOJENOSTI, RADOSTI a LEHKOSTI!

Protože, když je člověk spokojený, je v harmonii sám se sebou! Vesmírná energie proudí lehce a bez úsilí v celém těle. Jsme zdraví!

Po nervovém systému je hormonální činnost 2. nejdůležitějším systémem řízení organizmu.

Hormonální činnost nejvíce ovlivňuje:

1. Energetika těla a prostředí ve kterém žijeme. Pokud žijeme, pracujeme a spíme v místě, kde je mnoho napěťové „jangové“ energie, má to negativní vliv na celý organizmus.

2. Strava – Je potřeba aby obsahovala dostatek tzv. Živých a biologicky aktivních látek pro všechny jeho funkce. Naopak problémem jsou všechny chemikálie jakéhokoliv typu.

3. Psychika Psychika a hormonální činnost se vzájemně ovlivňují. Stres, strach, smutek, jakékoliv napětí stimuluje tvorbu stresových a napěťových hormonů a látek.

Všechny hormony mimo inzulín, se tvoří ze základních látky, DAEH, vyráběné játry. Je potřeba, aby tato látka byla energeticky neutrální. Tuto látku pak můžou používat jangové i jinové hormonální žlázy. Pokud je tato látka energeticky jangová, jinové hormonání žlázy ji nedovedou používat a tyto hormony jsou v nedostatečném množství. Medicína nedovede řešit, protože chemicky jsou tyto hormony stejné, rozdíl je jen v energetice! Napěťové hormony pak způsobují problémy v pohybovém aparátu, v orgánech (hlavně v žlučníku, žlučovodu a v močovodech) a také psychice.

Každý sám si může pomoci:

1. vyhodnocením místa pobytu, vytvořit si co nejvhodnější energetické podmínky (je mnoho dostupných návodů na internetu, popř. u mě)

2. reflexologicky se dá jednoduše diagnostikovat tvorba napěťových hormonů. Pro endokrinní systém je to loket pravé ruky, pro hormony vaječníků je to pata pravé nohy z vnější strany.

3. mudry posilují energeticky

4. Tvorbu látek na hormony dovede zvyšovat soja, řecké seno, květ červeného jetele, kustovnice. Potřeba vybrat, co nám funguje.

5. Pro tvorbu jinových hormonů je potřeb jód a měď (mandle, pangamin, výluh třezalky v lihu s mědí).

6. Byliny

Tinktura NETYKAVKY upravuje tvorbu DAEH……Květ červeného jeřábu upravuje hormony vaječníků

Zlaté Slunce harmonizuje endokrinní systém………Jmelí harmonizuje hormonální činnost.