Fasciální jóga

OTEVŘENÉ LEKCE probíhají od 14.1.2019  do 28.2.2019, pondělí 19:00-21:30, Cena: 250,00 Kč (v ceně zahrnuty pomůcky a malé občerstvení).

Lekce 4.února odpadá!!!!!!

Fasciální jóga vytváří dynamickou a funkční jógovou praxi, která Vás hluboce propojí s Vaším tělem, dechem a s Vaší nejhlubší podstatou.

Fascie zahrnují veškerou vláknitou, kolagenovou tkáň – šlachy, vazy, kloubní pouzdra, pouzdra orgánů, svalovou tkáň atd.

Každý člověk je jedinečný: anatomicky, životním stylem, biograficky. Pro optimální stimulaci musíme sami během kreativního procesu přijít na to, co nám sedí nejlépe! Důležité je respektovat genetické dispozice a rozpoznat vlastní omezení a potenciál!

Jóga učí JEDNOTĚ – fascie jsou orgánem jednoty a spojení v těle. Jóga učí všímavosti Vnímavost těla je vytvářena prostřednictvím mechanoreceptorů uvnitř fascií.

Kdo se pohybuje příliš málo, příliš jednostranně nebo fascie nestimuluje pravidelně, má často bolesti – zad, krku a možná i chodidel. Důvod je takový, že struktura nervových vláken je neuspořádaná, ve fasciální tkáni se tvoří příčná spojení a srůsty, a tkáň již není tak pružná a odolná.

Pomocí posilovacích a uvolňovacích cvičení dokážeme stimulovat fascie optimálním způsobem.

  1. FASCIAL STRETCHES – strečink s častými změnami úhlů a směrů a dynamický strečink se zátěží
  2. SENSORY REFINEMENT – naslouchání, znovu navrácení a podpora vnímání těla (propriocepce)
  3. REBOUND ELASTICITY – mechanismus katapultu a princip pružiny
  4. MYOFASCIAL RELEASE – fasciální uvolnění pomocí pěnového válečku a míčku
  5. FASCIAL STRETCHES trojrozměrné a dynamické protahování. Protažení dlouhých řetězců je již ve většině ásan obsaženo. Avšak pomocí tohoto způsobu strečinku dosáhnete lepší poddajnosti fascií.

Více informací: Fasciální jóga KURZ